Solidres002Wtyczka działająca pod kontrolą skryptu CMS Joomla, której podstawową rolą jest prezentacja oferty obiektów hotelowych wraz z możliwością przeszukiwania ofert pod kątem różnych kryteriów a następnie rezerwacji pokoi w wybranym przedziale czasowym. Solidres dostępny jest w dwóch wersjach dystrybucyjnych: podstawowej i rozszerzonej. 

Ta pierwsza pozwala dodawać administratorowi nieograniczoną ilość kategorii obiektów, np. Hotele, Motele, Pensjonaty itp. a następnie każdemu z nich przypisywać pojedyncze jednostki organizacyjne: (hotel pana X, Hotel Pana Y itd). Na koniec każdej jednostce organizacyjnej można przyporządkować nieograniczoną ilość pokoi.

Każdą jednostkę organizacyjną można dość szczegółowo opisać: adresy, dane kontaktowe, położenie na mapie google, zdjęcia, podstawowe atrybuty, reguły zakwaterowania linki społecznościowe itp.

Dalej, każdej jednostce organizacyjnej administrator może przypisać ofertę w postaci dostępnych pokoi do wynajęcia, wraz z niezbędną paletą podstawowych informacji na temat każdego pokoju, to jest cennikiem, podatkiem, atrybutami, walorami, wyróżnieniami, kuponami, dodatkami czy galerią zdjęć.

W podstawowej wersji administrator może dodać do menu jedynie wybrane pokoje. Brak możliwości linkowania w menu odsyłaczy do poszczególnych jednostek organizacyjnych jak i kategorii obiektów. Podstawowa wersja rozszerzenia pozwala przyjąć i zapisać rezerwacje, ale jedyne dostępne warianty płatności to przelew bankowy na wskazane konto - klient po zrealizowaniu formularza rezerwacji otrzymuje na wskazany adres mailowy numer rachunku wraz ze szczegółami wykonanej rezerwacji.

Dopiero w rozszerzonej wersji mamy opcję płatności za pośrednictwem bramki PayPal 

Decydując się na zakup wersji rozszerzonej otrzymujemy dopiero możliwość swobodnego osadzania w menu jednostek organizacyjnych jak i kategorii

Rozszerzona wersja komponentu pozwoli dodatkowo przypisywać pokojom taryfy, rabaty, limity, udogodnienia oraz integrować z każdym opisem własne niestandardowe pola z taką zawartością jaką potrzebuje administrator.

W zależności od rozszerzonej wersji dystrybucji, bo tych też jest kilka a każda różni się ceną i zawartością (zakresem funkcji), autorzy komponentu udostępniają wraz z komponentem kilka gotowych graficznych motywów-szablonów (można je podejrzeć na stronie autorów).

Najdroższa wersja z opcją Hub, pozwala nawet uruchomić uprawnienia do samodzielnego dodawania i zarządzania jednostkami organizacyjnymi przez uprawnione do tego osoby z frontu strony.

Z frontu strony, zarówno w wersji podstawowej jak i rozszerzonej, użytkownicy mogą przeglądać opublikowane pokoje zapoznając się zarówno z ich opisem jak i dostępnymi wolnymi terminami. Następnie uruchamiając proces wyszukiwania, mogą wytypować dla siebie pokój odpowiadający potrzebom po czym uzupełniając niezbędne informacje zarezerwować dla siebie pokój w wolnym jeszcze terminie. Uwaga, żądany pokój użytkownik może tu wybrać jedynie poprzez wyszukiwarkę, która wskaże mu pokoje odpowiadające kryteriom zapytania. Nie ma natomiast możliwości manualnego wybrania z listy jakiegoś konkretnego pokoju!. Z tego powodu wtyczka Soliders skierowana jest raczej dla dużych jednostek organizacyjnych posiadających wiele obiektów/pokoi o powtarzających się cechach/walorach. W przypadku mniejszych firm, dysponujących kilkoma pokojami/obiektami do wynajęcia, lepiej sprawdzi się konkurencyjna wtyczka o nazwie Renalot

Natomiast wracając do Solidres. Po zakończeniu procesu rezerwacji przez klienta, administrator jak i osoba zarządzająca jednostką organizacyjną otrzymują mailowe powiadomienie o nowej rezerwacji. Administrator może na tej podstawie dokonać dalszych działań potwierdzając rezerwację w zadeklarowanym przez klienta terminie, co automatycznie zablokuje wskazany termin również w kalendarzu.

Solidres003

Podstawowa wersja komponentu sprawdzi się jedynie w sytuacji gdzie administrator jest jednocześnie właścicielem jakiegoś niewielkiego obiektu noclegowego i może sam publikować lub zarządzać własną ofertą pokoi. W przypadku większych obiektów niezbędny będzie zakup/wdrożenie rozszerzonej wersji wtyczki.

 

solidres001

Solidres004

 

Więcej informacji na:
www.extensions.joomla.org/extensions/extension/vertical-markets/booking-a-reservations/solidres